Audio domofoni
Cilvēku un viņu mājokļu personīgā drošība ir viena no aktuālākajām problēmām mūsu dienās. Dzīvojamās mājas neapsargātā kāpņu telpa – viena no bīstamākajām vietām. Aprīkojot kāpņu telpu ar domofonu, jūs paaugstiniet tās drošību. Narkomāni, bezpajumtnieki un noziedznieki izvēlas mazāk aizsargātas kāpņu telpas. Mūsu firma uzstādīs mūsdienīgu pret vandālismu drošu domofonu. Pieeju kāpņu telpā kontrolēs paši iedzīvotāji – durvis kāpņu telpā varēs attaisīt vai nu pieliekot atslēgu ar mikročipu pie nolasītāja, kas atrodas uz izsaukuma bloka, vai nu nospiežot pogu „ATVĒRT” uz abonentu pults (klausules), kas atrodas dzīvoklī. Domofona sistēma ir papild aprīkota ar elektromagnētisko slēdzi, kurš stabili strādā temperatūru diapazonā no -40 līdz +40 un ar durvju aizvērēju, kurš durvis aiztaisīs automātiski, un tās nevajadzēs aizvērt ar rokām.Domofona sistēma iekļauj sevī izsaukuma bloku, komutatoru, barošanas bloku. Ja ir otra ieeja kapņu telpā var papild domofona sistēmai uzstādīt čipu un nolasītāju ar izejas pogas un durvju aizvērēju.
Izsaukuma panelis.
Domofoni ELTIS – vieni no drošākiem . Tas attiecas kā uz paneļa biezumu, tā arī uz darba temperatūru diapazonu. Baltijas klimatiskajos un sociālajos apstākļos aktuāli lietot paneļus ar vandālisma drošu izpildījumu, t.i. izslēdzošu ielaušanos un paneļa noņemšanu no ārpuses. Tas ir sasniedzams izmantojot bloka sastāvā tērauda plāksni ne mazāk kā 5 mm biezu un speciālās stutmalkas, kas pieprasa nestandarta slepeno atslēgu. Tastatūra dzīvokļa izsaukumam ir aizsargāta pret triecienu, tastatūras pogas ir metāliskas un aizsargātas pret iespiešanu, mikrofons un skaļrunis ir aizsargāti pret izduršanu. Indikators, kurā attēlojas izsaucamā dzīvokļa numurs, paaugstina domofona lietošanas ērtību. Indikators ir aizsargāts ar trieciena izturīgu un nedegošu stiklu. Domofons ir aizsargāts pret elektrošoka iedarbību.
Durvju aizvērējs.
Dažbrīd nākas dzirdēt, ka durvju aizvērēji vispār nav vajadzīgi, bet praksē tas neatbilst īstenībai: tas ir ērti, jo nav vajadzīgs taisīt ciet aiz sevis durvis – tā aiztaisīsies automātiski. Durvju aizvērējs ir jāuzstāda arī tāpēc, ka durvis mazāk sitas un atbilstoši lēnāk iziet no ierindas. Durvju aizvērēji tagadējā laikā ir pamatproblēma apkalpojošajām organizācijām – lētie hidrauliskie ātri salūzt, gaisa durvju aizvērēji strādā ļoti skaļi. Mēs piedāvājam uzstādīt sevi aplecinājušu salcietīgu durvju aizvērēju ar spiešanas pastiprinājumu līdz 120 kg par pietiekoši zemu cenu.
Atslēgu nolasīšanas sistēmas.
Atslēgas ar atslēgas caurumiem (mehāniskas, optiskas utt.) vandālisma drošības ziņā neiztur nekādu kritiku (visu paneli viegli izvest no ierindas ar banālu cauruma aizsērēšanu) un mūsdienās praktiski nav pielietotas, bet tiek nomainītas pret mūsdienīgām. Mehāniskas, pie tam, bieži atsakās strādāt zemās temperatūrās un prasa regulāru apkopi. Tāpēc šodien tiek lietotas ērtas kontakta atslēgas „Touch Memory” – pilnīgākas, durvju atvēršana notiek pēc vienkāršā atslēgas-„tabletes” pieskāriena pie nolasītāja, atslēgu praktiski nav iespējams viltot (48 bitu identifikācijas numurs, t.i. unikāls, viens no dažiem biljoniem kods, to pietiks 900 000 tādam pilsētām kā Rīga), vai bezkontakta atslēgas „proxy” – kas strādā 1 cm attālumā no nolasītāja.
Elektromagnētiskais slēdzis.
Elektromagnētisko slēdžu galvenā īpašība un to pamata priekšrocība ir tā, ka nav kustīgu daļu un lielāka nodilumizturībā. Durvju noturēšanu īsteno slēdža veidotais magnētiskais laukums ar spēku no 200 līdz 1 000 kilogramiem. Neskatoties uz to, ka elektromagnētiskajam slēdzim ir vajadzīga nepārtraukta elektroenerģijas padeve, tā pielietošanas efektivitāte domofonu sistēmās ir augstāka un pārsedz doto trūkumu. Spēks parasti atrodas 500 kg robežās un ar to pietiek, lai durvis nevarētu attaisīt no ārpuses. Elektromagnētisko slēdzi ekstremālajos gadījumos (ugunsgrēks mājā, domofona sistēmas darba traucējumi) var izsist ar ieskriešanos no iekšpuses, mehānisko slēdzi – nav iespējams. Kā arī var paredzēt izejas pogas ar durvju avārijas atvēršanu.
Komutācijas bloks.
Ciparu sistēmās tiek pielietoti dažādi sadalītāju veidi, no četriem līdz simts dzīvokļiem uz vienu bloku, ko pieslēdz kāpņu telpas līnijai.
Barošanas bloks.
Barošanas bloks (220 V transformators uz domofona darba spriegumu, parasti 12, 14 vai 28 V). Starpība barojošā spriegumā ir saistīta ar domofona darba veidu. 28 volti tiek pielietoti domofonos ar IS-tastatūru, kurai ir nepieciešams nepārtraukts fotoelementu darbs.
Abonentu pults.
Abonentu pults (klausule) tiek uzstādīta dzīvoklī un nodrošina iespēju atslēgt apmeklētajam durvis kāpņu telpā neizejot no dzīvokļa. Klausules ir apgādātas ar skaņas regulētaju un nepieciešamības gadījumā skaņu var atslēgt.
|